Historia z akwarystyką rozpoczęła się już w dzieciństwie. Odkąd pamiętam w moim domu były akwaria. Najpierw głównie żyworódki, potem zachwyciły mnie pyszczaki, które troszczą się o młode inkubując je w pyszczkach.
W 2004 roku postanowiłam wraz z mężem zająć się bardziej profesjonalnie hodowlą ryb.
Wynajęliśmy pomieszczenie w spółdzielni mieszkaniowej w Łodzi i zaczęliśmy rozbudowywać naszą firmę. Wiele osób może nas kojarzyć z tamtego okresu ponieważ zaczęliśmy sprzedawać ryby na giełdzie zoologicznej w Łodzi przy ul. Równej oraz na Śląsku, początkowo w Katowicach, potem Mysłowicach, obecnie w Gliwicach.
Dzięĸi naszym stałym klientom i zyskanej z czasem renomie na rynku akwarystycznym, nasza hodowla powiększała się o kolejne akwaria i pomieszczenia.
Dlatego, że koszty utrzymania stale rosły, narodził się pomysł o zbudowaniu hodowli od podstaw. Kupiliśmu działkę w Brójcach i wybudowaliśmy hodowlę o powierzchni 400 metrów kwadratowych.
Obecnie zajmuje ona 200 metrów kw. i mamy 55 ton wody. Hodujemy ryby z jeziora Malawi i Tanganika, które w dlaszym ciągu sprzedajemy głównie w hurcie.
Zaopatrujemy hurtownie i sklepy zoologiczne na terytorium Polski i EU. W naszej hodowli staramy się, aby ryby były nie spokrewnione, o prawidłowej budowie i ubarwieniu, trzymane w dobrych warunkach rozrodu.
Dokładamy wiele starań, aby ryby były karmione różnorodnymi pokarmami, a woda systematycznie zmieniana o parametrach zbliżonych do naturalnych.
Stada hodowlane trzymamy maksymalnie 2- 3 lata, a potem odnawiamy. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do powiększenia grona naszych klientów i przyjaciół.